3D FİLAMENT

miniFAB 3D YAZICI FİLAMENTLERİ

miniFAB 3d yazıcı filamentleri geri dönüşümden elde edilmemiş premium kalite polimer hammaddeler ile kalite kontrol süreçlerinden geçerek üretilmektedir. miniFAB laboratuvarlarında üretilen filamentlerin hammaddeleri maksimum düzeyde nemden arındılmıştır. Üretim bandı kontemine edilmiş ve lazer cihazlarla ölçüm sağlanmıştır. Böylelikle sektörde en düşük tolerans seviyesine sahip olma ayrıcalığı elde etmiştir. Ayrıca sarım tekniğiyle de istisnai bir özellik arz ederek nizami düzene ulaşılmıştır. Sağlığa zararlı etkiler en aza indirgenmiş ve kanserojen maddelerden arındırılmıştır. Homejen ve tekdüze yüzeyiyle diğer filamentlerde karşılaşılan defo oranı sıfır düzeyine çekilmiştir. Diğer yandan sarma, paketleme ve vakumlama tekniğiyle de uzun ömürlü ve öngörülebilir kullanıma imkan tanınmıştır.

NEDEN miniFAB?

minifab filament yorumları

KALİTELİ HAMMADE

miniFAB filamentleri geri dönüşümden elde edilmemiş bakir/yeni hammaddelerden üretilmektedir. Piyasada bulunan bazı filamentler geri dönüştürülmüş plastiklerden üretilmektedir. Geri dönüşümden elde edilen filamentlerin kalitesi daha düşüktür, tekdüze bir filament elde edilmesi güçtür. 

minifab filament satın al

DEHP/DPH'den MUAF

miniFAB filamentleri DPB/DEHP’den arındırılmış ve kanserojen içeriğe sahip olan ftalat maddesini hammaddelerinde barındırmamaktadır. Piyasada bulunan birçok filament esnekliği artırmak ve kırılganlığı azaltmak için kanserojen etkisi olan ftalat hammaddesini kullanmaktadır. Ftalat alternatifi olan ve kanserojen etkisi olmayan hammaddeler ise yüksek maliyetleri nedeniyle tercih edilmemektedir.

minifab filament satışı

YÜKSEK İŞLEME HIZI

miniFAB filamentleri kolay işleme özelliği nedeniyle yüksek baskı hızına sahiptir. Kullanılan hammadde ve formulasyon ile 3d yazıcınızı zorlamadan diğer filamentlerin işleme süresinden daha kısa zamanda baskı almanızı sağlar. Hızlı baskılarda kaynaklanan baskı kalitesizliği miniFAB filamentlerinde gözlemlenmez.

minifab filament kalitesi

DÜŞÜK TOLERANS SEVİYESİ

Piyasada bulunan hemen hemen tüm filamentler ±0.05mm tolerans seviyesine sahipken miniFAB filamentleri  ±0.02mm tolerans seviyesine sahiptir. Tolerans seviyesinin yüksekliği yazıcı ağzında tıkanmaya neden olur. Düşük tolerans seviyesiyle miniFAB yazıcınızın üstün performansla ve uzun ömürle çalışmasına katkı sağlar.

minifab 3d filament fiyat

HOMEJEN YÜZEY

miniFAB filamentleri yüzeyinde herhangi bir şişme, meme ya da kabarcık bulundurmaz. Standart ve homejen yüzeye sahiptir, üretim hataları ve defo barındırmaz. Piyasada bulunan birçok filament üretim hataları nedeniyle yüzeyinde deformasyon, şişme ve kabarcıklar barındırır. Bu durum baskı sırasında yazıcının hata vermesine neden olur.

minifab filament satınal

ŞEFFAF MAKARA

miniFAB filamentleri kristal görünümlü cam formatında şeffaf bir makaraya sahiptir. Şeffaf görünümlü makara filament kullanım durumunuzu önceden kestirmenize ve öngörülebilir baskı yapmanızı sağlar. Baskıların yarıda kalmasına engel olur. Zaman ve maliyet bakımından herhangi bir ziyanla karşılaşılmaz.

minifab filament kullananlar

NİZAMİ SARIM

miniFAB filamentleri filament makarası üzerinde nizami bir şekilde tekdüze bir sarıma sahiptir. Piyasadaki diğer filamentlerde nizami sarım yoktur. Filamentin nizami sarım olması baskı sırasında makaradan yazıcıya aktarılan filamentin karmaşasını önler ve baskının kilitlenerek yazıcının stop etmesine engel olur.

minifab 3d filament satın al

KOKU EMİSYONU DÜŞÜKTÜR

miniFAB filamentleri diğer filamentlere kıyasla baskı sırasında zararlı kokuyu asgariye indirmiştir. Baskı ortamındaki havayı olumsuz yönde değiştirmez, bu ortamda hava soluyanlara zararlı etkisi en düşük seviyededir. Birçok filament baskı sırasında ortamı soluyanlar için olumsuz etkiler oluşturur.  miniFAB filamentleri bu etkilerden arındırılmıştır.

minifab filament nasıl

UZUN ÖMÜRLÜ

miniFAB filamentleri güçlü vakum tekniğiyle paketlenmiştir. Vakumlu filamentler uzun süreli olarak kuruma ve kırılmalardan arındırılmıştır. Piyasadaki birçok filament sadece paketleme yöntemiyle korunmaktadır. Vakumsuz paketleme filamentlerin kurumasına ve ömrün kısalmasına neden olur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

minifab filament satın al, filament fiyatları, filament çeşitleri

ABS Filament

Filament Çapı1.75/2.85/3.0
Filament Çap Toleransı±0.02 mm / ±0.03mm
Özgül Ağırlık1.05 g/cm3
Erime Akış İndeksi (1900°C, 2.16 kg)6-9 g/10dk
Gerilme Gücü47 Mpa
Sertlik Gücü>19 KJ/m2, Izod
Baskı Sıcaklığı240°C - 250°C
Baskı Yatak Sıcaklığı80°C - 100°C
YüzeyMat
RenkOpak
Veriler laboratuvar ortamında test edilmiştir. Gösterge niteliğinde sunulmaktadır. Farklı ortam ve şartlarda farklı sonuçlar elde edilebilir.

PLA Filament

Filament Çapı1.75/2.85/3.0
Filament Çap Toleransı±0.02 mm / ±0.03mm
Özgül Ağırlık1.25 g/cm3
Erime Akış İndeksi (1900°C, 2.16 kg)6-9 g/10dk
Gerilme Gücü58 Mpa
Sertlik Gücü>3 KJ/m2, Izod
Baskı Sıcaklığı190°C - 210°C
Baskı Yatak Sıcaklığı0°C - 50°C
YüzeyParlak
RenkOpak

Veriler laboratuvar ortamında test edilmiştir. Gösterge niteliğinde sunulmaktadır. Farklı ortam ve şartlarda farklı sonuçlar elde edilebilir.

filament satın al, filament fiyatları, filament çeşitleri, esun filament