3D YAZICI TEKNOLOJİSİ

3D yazıcı (3D printer), sanal ortamda oluşturulmuş dijital modellerden üç boyutlu gerçek nesneler üretmeye yarayan cihazlara verilen genel addır. 3D yazıcı, kağıt üzerine baskı yapan normal yazıcının üç boyutlu çıktı almanızı sağlayan bir versiyonu gibi düşünülebilir.

3D yazıcılar, belirli hammaddeleri lazer, kimyasallar, ısı gibi aracılar yardımıyla çok ince katmanlar şeklinde birleştirerek üretim yaparlar. Termoplastik, metal tozu, cam, mum, çikolata gibi farklı hammaddelerle çalışan 3D yazıcı türleri bulunmaktadır.

3D yazıcı ile hem kendi tasarladığınız nesneleri hem de hazır dijital modelleri kolayca üretebilirsiniz. 3D yazıcılar, sanayi, eğitim, inşaat, sağlık gibi pek çok alanın yanında bireysel kullanıcılar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır.

NELER YAPILABİLİR?

3 boyutlu printer türkiye, 3 boyutlu yazıcı al, 3 boyutlu yazıcı hakkında, üç boyutlu yazıcı fiyatı

BİREYSEL KULLANIM

3D yazıcılar sayesinde ihtiyaç duyduğunuz ya da hayal ettiğiniz şeyleri evde kendi kendinize özgürce üretebilirsiniz. Küçük araç gereçler, süs eşyaları, takılar, oyuncaklar 3D yazıcılarla evlerde üretilen en popüler ürünlerden… 3D yazıcılar, size dışarıdan satın alabileceğiniz standart ürünlerin ötesine geçip hem tasarım hem de işlev açısından tam istediğiniz gibi ürünlere sahip olma imkanı sunuyor. Mini fabrikanızla ayrıca, sevdiklerinize özel hediyeler yapabilir ya da tasarım ve ürünlerinizi başkalarıyla paylaşıp satışa sunabilirsiniz.

3b yazıcı özellikleri, 3d yazıcı çeşitleri, 3d yazıcı en iyi, üç boyutlu yazıcı boyutları

OKULLARDA

3D yazıcılar yaratıcılık, yenilikçilik, tasarım, üç boyutlu beceriler, teknoloji gibi konulara yönelik dersler için çok büyük avantajlar sağlıyor. 3D yazıcı desteğiyle işlenen derslerde öğrenciler belirli cisimler tasarlayıp bunları gerçeğe dönüştürebilirler. Böylece fikirlerini test edip geliştirme fırsatı yakalarlar. Ayrıca, hem bir şey üretmenin zevkini tadarlar hem de bilişim becerilerini geliştirirler. 3D yazıcılar sayesinde kavramların anlaşılması kolaylaşır, farklı deneyler yapmak mümkün hale gelir. 3D yazıcılar, ilkokuldan üniversiteye kadar her seviyede farklı amaçlarla kullanılabilir.

3d yazıcı satış, 3d yazıcı yapmak, üç boyutlu yazıcı çeşitleri, üç boyutlu yazıcı yapmak

PROFESYONEL

3D yazıcıların farklı sektörlerdeki kullanım amaçları çok geniş bir yelpazeye uzanıyor. 3D yazıcılar imalat sektöründe en çok özel parçaların üretimi, tasarım, prototipleme ve test gibi amaçlarla kullanılıyor. 3D yazıcılardan sağlık sektöründe protez, maske, işitme cihazı gibi kişiye özel tasarlanan araçların üretiminde yaygın olarak yararlanılıyor. Tasarım ve kişiselleştirmenin büyük önem taşıdığı moda sektörü de 3D yazıcıların kullanıcıları arasında. 3D yazıcılar ayrıca, savunma, havacılık ve uzay, gıda, inşaat gibi alanlarda da önemli önemli bir yere sahip.

NASIL ÇALIŞIR?

3d yazıcı satış, 3d yazıcı yapmak, üç boyutlu yazıcı çeşitleri, üç boyutlu yazıcı yapmak

1 – KURULUM

Kurulum programını indirip  3D yazıcınızı bilgisayar ya da mobil cihazınıza kolayca bağlayın. 3D yazıcınız birkaç dakikada üretime hazır!

3b yazıcı özellikleri, 3d yazıcı çeşitleri, 3d yazıcı en iyi, üç boyutlu yazıcı boyutları

2 – 3D MODEL

İsterseniz kendi tasarımlarınızı dijital modellere dönüştürün isterseniz zengin 3D model kütüphanemizdeki hazır modelleri kullanın. İkisi de ücretsiz!

3 boyutlu printer türkiye, 3 boyutlu yazıcı al, 3 boyutlu yazıcı hakkında, üç boyutlu yazıcı fiyatı

3 – BASKI

Modeli 3D yazıcınıza gönderin ve üretin. Mini fabrikanızla üretim yapmanız işte bu kadar basit. Ürettiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşın!