Hammadde Kaynağı

minifab filament yorumları3d baskılarda yüksek kalitesi sonuçlar elde etmek için Premium kalitede filamentlerin kullanılması gerekmektedir. Bu da hammadde olarak bakir, kullanılmamış, geri dönüştürülmemiş ve yeni maddelerin kullanılmasını gerektirir. Bazı filament üreticileri maliyetleri düşürmek için geri dönüştürülmüş hammaddelerden ya da düşük kaliteli ürünleri hammadde kaynağı olarak tercih etmektedir.

miniFAB filamentleri tüm ürün serilerinde hammadde kaynağı olarak kesinlikle geri dönüşümden elde edilmemiş bakir maddeleri ve piyasa bulunan en kaliteli kaynakları kullanarak üretim gerçekleştirmektedir.

Birçok geri dönüştürülmüş plastikler 3d baskı için de kullanılabilir. Ancak bu baskı sonuçlarına olumsuz yönde etki eder ve basılan objenin kalitesini gözle görülür bir şekilde hissettirir. Bunun dışında dayanıklılık, esneklik, darbe mukavemeti, ısı, dış hava şartları gibi etkenlerden de olumsuz yönde etkilenebilmektedir.

Geri dönüşümden elde edilmiş filamentlerin kalitesini olumsuz yönde etkileyen nedenler şunlardır:

  1. Termal özelliklerin tutarsızlığı
  2. Erime akış endeksindeki tutarsızlıklar
  3. Soyulma ve mekanik özelliklerin düşük olması gibi uygun olmayan malzemelerle kontaminasyonun neden olduğu konular

Bu nedenlerle ısrarlı olmadıkları sürece müşterilerimizin geri dönüştürülmüş materyallerden üretilmiş filamentleri 3d yazıcılarında kullanmamalarını tavsiye ediyoruz.

MİNİFAB FİLAMENT 4