Malzeme Modifikasyonları

İyileştirilmiş Darbe Mukavemeti

3d printer minifabDarbe mukavemeti veya sertlik 3d yazıcı filamentinin en önemli mekanik özelliklerinden biridir. Basit bir şekilde sertliğin ya da darbelere karşı mukavemetin malzeme bilimi açısından tanımını yapacak olursak, "Malzeme bilimi ve metalurjisinde sertlik, bir maddenin enerjiyi emme kabiliyeti ve kırılma olmaksızın plastik olarak deforme olabilme seviyesini açıklamaktadır”. Malzeme sertliğinin diğer bir tanımı da bir maddenin kopmadan önce emebileceği birim hacim başına enerji miktarıdır. Ayrıca darbeye maruz bırakılan kırılmaya karşı bir malzemenin direnci olarak da tanımlanır.

miniFAB filamentleri kalite kontrol süreçleri, hammaddesi, malzeme modifikasyonlarıyla darbe mukavemetine karşı güçlendirilmiştir.

Baskı Sonrası İşleme

sculptor-working (2)Bazı uygulamalar için baskı sonrası işlenebilirlik çok önemlidir. ABS gibi bazı plastik malzemelerle üretilmiş baskılardan iyi bir sonuç almak için kumlama, cilalama ve boyama gerekebilir. Bazı diğer malzemeler için, bu gereksinimi karşılamak için bir modifikasyon işlemi gerekebilir. miniFAB filamentlerinin üretim tekniği baskı sonrası işleme için oldukça elverişli bir kimyasal içerikle üretilmiştir.

Yüksek Hızlı Baskı İmkanı

tools-and-utensils (3)Yüksek hızlı baskıyı desteklemek için üretilen filamentin temel gereksinimi yüksek erime akış endeksine sahip olmasıdır. Belirli bir materyalin erime akışı malzeme modifikasyon teknolojileri yoluyla arttırılabilir. miniFAB filamentleri işte bu bahsedilen yüksek erime endeksi nedeniyle baskılarınızın yüksek hızla gerçekleşmesini sağlar. Sıkışık zamanlarda size zaman tasarrufu sağlar.